Založ si blog

Rovní a rovnejší

V súčasnosti už berieme ako samozrejmosť fakt, že USA sú tzv. svetovým policajtom. Rozhodujú aký režim je nedemokratický, ktoré voľby sú, a ktoré nie sú slobodné a najnovšie aj o tom, ktorý národ má právo na vlastný štát, a ktorý nie.

Pamätáte sa? „Pre Spojené štáty bude prijateľné to, ak …na konci akéhokoľvek procesu bude určitá nezávislosť. A ďalej: “Otázkou je, či má existovať nekonečný dialóg o veci, o ktorej sme si už urobili názor.“ Roky 2007-2008 a vyhlásenie nezávislosti Kosova. Americkí a západoeurópski diplomati sa doslova predbiehali v argumentácii, prečo uznať v čo najkratšom možnom termíne nezávislé Kosovo.

Po troch rokoch chce svoje právo na sebaurčenie využiť ďalší národ, Palestínčania. Reakcia amerického prezidenta Obamu na pôde OSN však vyznieva priam tragikomicky: „Som presvedčený, že neexistuje žiadna skratka k ukončeniu konfliktu, ktorý trvá už desaťročia. Mier neprichádza prostredníctvom vyhlásení a rezolúcií v OSN – ak by to bolo také ľahké, dosiahli by sme ho už teraz.“

Pokiaľ v prípade Kosova bolo rozhodnuté a akékoľvek dialógy zbytočné, dnes, v prípade Palestíny, podľa USA a Izraelu neexistuje iná cesta ako vrátiť sa k vyjednávaniam. Napriek tomu, že aj tu je, tak ako pred tromi rokmi, cieľ pre všetkých vraj rovnaký – nezávislý štát.

Nemôžem si pomôcť, ale Spojené štáty mi muža zákona v uniforme rozhodne nepripomínajú. Skôr vyhadzovača na dedinskej zábave. Veľkého, vyžratého, arogantného, s holou hlavou a množstvom reťazí na krku. Takého, ktorý púšťa dnu zadarmo svojich známych a naopak nepúšťa tých, ktorí sa mu čo i len trochu znepáčia.

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

demonštrácia, protest, trump,

V Bruseli pochodovalo proti Trumpovi 6-tisíc demonštrantov

24.05.2017 22:16

Proti návšteve prezidenta USA Donalda Trumpa v belgickom hlavnom meste Brusel protestovalo podľa informácií tamojšej polície okolo 6 000 ľudí.

súdna rada,

Rozhodnutie sudcov môže ovplyvniť jesenné voľby

24.05.2017 20:00

Výsledok, ktorý celú justíciu prekvapil. Zo súboja dvoch sudcovských organizácií vyšlo víťazne Združenie sudcov Slovenska, ktorého nominanti do Súdnej rady uspeli všetci.

úvo, méry, kubovič, táborská,

Na šéfovi ÚVO sa koaličná vláda nezhodla

24.05.2017 19:39

Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil.

ministerstvo obrany

Vojenské hodnosti udelené politikom preverujú

24.05.2017 18:48

Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 186101x
Priemerná čítanosť článkov: 3511x

Autor blogu

Kategórie