Založ si blog

Rovní a rovnejší

V súčasnosti už berieme ako samozrejmosť fakt, že USA sú tzv. svetovým policajtom. Rozhodujú aký režim je nedemokratický, ktoré voľby sú, a ktoré nie sú slobodné a najnovšie aj o tom, ktorý národ má právo na vlastný štát, a ktorý nie.

Pamätáte sa? „Pre Spojené štáty bude prijateľné to, ak …na konci akéhokoľvek procesu bude určitá nezávislosť. A ďalej: “Otázkou je, či má existovať nekonečný dialóg o veci, o ktorej sme si už urobili názor.“ Roky 2007-2008 a vyhlásenie nezávislosti Kosova. Americkí a západoeurópski diplomati sa doslova predbiehali v argumentácii, prečo uznať v čo najkratšom možnom termíne nezávislé Kosovo.

Po troch rokoch chce svoje právo na sebaurčenie využiť ďalší národ, Palestínčania. Reakcia amerického prezidenta Obamu na pôde OSN však vyznieva priam tragikomicky: „Som presvedčený, že neexistuje žiadna skratka k ukončeniu konfliktu, ktorý trvá už desaťročia. Mier neprichádza prostredníctvom vyhlásení a rezolúcií v OSN – ak by to bolo také ľahké, dosiahli by sme ho už teraz.“

Pokiaľ v prípade Kosova bolo rozhodnuté a akékoľvek dialógy zbytočné, dnes, v prípade Palestíny, podľa USA a Izraelu neexistuje iná cesta ako vrátiť sa k vyjednávaniam. Napriek tomu, že aj tu je, tak ako pred tromi rokmi, cieľ pre všetkých vraj rovnaký – nezávislý štát.

Nemôžem si pomôcť, ale Spojené štáty mi muža zákona v uniforme rozhodne nepripomínajú. Skôr vyhadzovača na dedinskej zábave. Veľkého, vyžratého, arogantného, s holou hlavou a množstvom reťazí na krku. Takého, ktorý púšťa dnu zadarmo svojich známych a naopak nepúšťa tých, ktorí sa mu čo i len trochu znepáčia.

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Donald Trump, Mike Pence, inaugurácia,

Trump a Pence navštívili Arlingtonský národný cintorín

19.01.2017 22:53

Novozvolený prezident USA Donald Trump a viceprezident Mike Pence položili veniec k Hrobke neznámych na Arlingtonskom národnom cintoríne v štáte Virgínia.

aj-kajdá, Irak, teroristi, Sýria,

Pri americkom nálete v Sýrii zahynul jeden z vodcov Al-Kajdy

19.01.2017 21:58

Veliteľ radikálov bol usmrtený pri nálete v provincii Idlib na severozápade krajiny.

summit, bezpečnostné opatrenia, policia,

Pri Piešťanoch sa zrazilo auto s autobusom, deväť zranených

19.01.2017 21:20

Pri čelnej zrážke autobusu a osobného auta v Trebaticiach v okrese Piešťany sa dve osoby ťažko zranili, ďalších sedem má ľahké zranenia.

Sídlo Úradu pre reguláciu sieťových odvetví

Prežije Holjenčík dusno okolo cien energií?

19.01.2017 20:00

Pod šéfom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefom Holjenčíkom sa zatriasla stolička.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 180406x
Priemerná čítanosť článkov: 3404x

Autor blogu

Kategórie