Založ si blog

Podvodné praktiky 99% pri zbere podpisov

Strana 99% – občiansky hlas sa veľmi rýchlo etablovala na slovenskej politickej scéne. Jej nezverejnení sponzori zafinancovali na Slovensku doteraz nevídanú kampaň, ktorá sa na potenciálneho voliča valí odvšadiaľ. Nebudem vám ju pripomínať konkrétnymi príkladmi, aj tak ju 99% z vás má isto plné zuby.

Na strane 99% – občiansky hlas môžeme ukážkovo vidieť prípad, keď sa niekto bohatý chce dostať k moci stoj čo stoj. Keď ten niekto je ochotný vraziť obrovské finančné prostriedky do doteraz najväčšej reklamnej kampane politickej strany. Je ochotný zneužiť názov celosvetového protestného hnutia a dokonca  aj falšovať podpisy. Pred niekoľkými dňami sa začalo vyšetrovanie voči tejto strane, nakoľko podpisy na hárkoch môžu byť a mnoho z nich aj je falošných.

Prvé prípady, keď sa dalo postrehnúť, že 99% nebude hrať fér, bol už samotný začiatok podpisovej kampane. Po Bratislave chodili mladí ľudia a za každý podpis dávali plechovku lacného piva. Robili tak aj pred internátmi v Mlynskej doline. Potvrdil mi to aj študent UK, ubytovaný v tomto internáte, Lukáš:

„Anketárov robili mladí študenti, ktorí oslovovali ostatných spôsobom „Chceš pivo? Tak sa podpíš.“ Za podpis na hárku za vznik strany 99% dávali lacné plechovkové pivo. Ja som sa nepodpísal, dúfam, že moje meno sa na týchto hárkoch neobjaví.“

Približne v tomto čase sa objavili aj informácie o anketároch 99% v areáli parkoviska bratislavského Volkswagenu núkajúcich pivo či kávu zamestnancom za podpis. Prečo neboli vyhodení zo súkromného pozemku pracoviska, ktoré je neustále monitorované a z pozemku školského zariadenia, ktoré má byť apolitické je otázne.

Pred niekoľkými dňami polícia začala preverovať podpisy na hárkoch a v tejto súvislosti kontaktovala viacerých ľudí. Väčšina z nich s hrôzou zistila, že ich meno, číslo občianskeho preukazu a údajný podpis figurujú na niektorom z tisícov hárkov, slúžiacich na zaregistrovanie strany, ktorá im svojou reklamnou kampaňou už niekoľko mesiacov pije krv. Jedným z nich je aj môj ďalší známy Rasťo:

„Včera ma na adrese môjho trvalého bydliska hľadala kriminálna polícia, vraj odo mňa niečo potrebujú vedieť. Brat ich nasmeroval na moje súčasné bydlisko. Kriminalista mi na moje prekvapenie ukázal petíciu za vznik Hnutia 99% a na ňom medzi desiatkami iných moje iniciály s mojou adresou, s mojím číslom občianskeho preukazu a čo je najviac zarážajúce s mojím podpisom. Vyšetrovateľ mi v krátkosti vysvetlil, že vyšetrujú podvodné konanie, a či podpis na petičnej listine je môj. Samozrejme po skúške vlastnoručného podpisu nedošlo k zhode a takisto ani ostatné desiatky podpisov neboli pravé. Policajt poďakoval za spoluprácu a šiel vyšetrovať ďalšie podpisy.“

Nefalšovali sa však len podpisy žijúcich ľudí, ale aj mŕtvych, na hárkoch sa objavili čísla skartovaných občianskych preukazov. Tu sa naskytá otázka, ako sa anketári alebo ľudia zo vznikajúcej strany 99% dostali k tak citlivým údajom.

Rasťo si figurovanie svojho mena na hárkoch 99% vysvetľuje podpisom pod inú petíciu:

„Keď padala vláda u nás na námestí boli vraj ľudia z SNS a zbierali podpisy za “zveľaďovanie slovenského jazyka”, tam som podpis aj OP dával. Toto mi napadá ako jediná indícia. Vysvetľujem si to tak, že tí čo zbierali za SNS boli falošní.“

Orgány činné v trestnom konaní už uviedli veci do pohybu. Slovenská legislatíva však s podobným scenárom nepočíta. V teoretickej rovine je možné opakovanie predčasných volieb alebo neuznanie legitimity novozvoleného parlamentu. Možnosť, ktorá by podľa môjho názoru bola najspravodlivejšia, vylúčenie strany 99%-občiansky hlas z predvolebnej súťaže, však nie je možná.

Ostávajú nám dve veci, za prvé dúfať, že vyšetrovanie sa skončí skôr, ako ľudia zodpovední za tieto podvody zasadnú v parlamentných laviciach využívajúc goriliu imunitu a za druhé neodovzdať hlas strane, ktorá sa hneď na štarte uchýlila k podvodom.

Artur Bekmatov

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Rex Tillerson,

Americkí ministri mieria do Mexika 'žehliť' Trumpove spory

22.02.2017 21:39

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a minister pre vnútornú bezpečnosť John Kelly mieria na diplomatickú misiu do Mexika.

utečenci, loď

Neďaleko líbyjského pobrežia sa zrejme utopilo viac ako 100 migrantov

22.02.2017 21:18

Viac ako 100 migrantov prišlo o život, keď sa s nimi pri líbyjskom pobreží potopila loď.

Tureckí vojaci

Turecká armáda povolila vojačkám nosiť islamskú pokrývku hlavy

22.02.2017 20:09

Turecká armáda zmenila svoje predpisy a umožnila príslušníčkam ozbrojených síl nosiť pri výkone služby islamskú pokrývku hlavy.

matica

Video Matice o fašistickom štáte preverí prokurátor

22.02.2017 20:00

Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 181992x
Priemerná čítanosť článkov: 3434x

Autor blogu

Kategórie