Založ si blog

Idem do Sýrie

Na pozvanie Národného zväzu sýrskych študentov sa ako zástupca SZM zúčastním stretnutia antiimperialistickej mládeže z 38 krajín konaného budúci týždeň v Sýrskom Damasku.

Súčasťou programu je návšteva rôznych sýrskych miest a lokalít, o ktorých kapitalistické mienkotvorné médiá informujú ako o územiach pod kontrolou povstalcov a odkiaľ denne prinášajú dezinformácie o protivládnom odboji a údajných masakroch zo strany vládnej moci.

V programe cesty je takisto aj účasť na stretnutí so študentmi sýrskych univerzít, kde budeme s delegátmi s ďalších krajín diskutovať so sýrskymi študentmi o živote študentov v krajine, o podmienkach štúdia, či o ich názoroch na súčasné dianie v arabskom svete.

V priebehu a po ukončení tejto spoločnej akcie antiimperialistickej mládeže sveta sa Vám na tomto mieste pokúsim priebežne prinášať aktuálne informácie o situácii v miestach môjho pobytu a o priebehu a výsledkoch rokovaní. Verím, že poskytnutím týchto informácií prispejem k rozšíreniu správ a informácií, ktoré prichádzajú zo Sýrie a vy budete mať tak ďalší zdroj, na základe ktorého si budete môcť utvoriť vlastný názor.

 

Vyššie uvedené informácie o mojej ceste SZM poskytlo aj všetkým mienkotvorným médiám na Slovensku a ponúklo im aj možnosť krátkodobej spolupráce v nasledujúcom znení:

 

„Touto cestou ponúkame slovenským médiám, ktoré majú záujem informovať svojich divákov, poslucháčov, či čitateľov naozaj objektívne, možnosť porovnania informácií. Sme presvedčení, že naše skúsenosti, poznatky a nadobudnuté informácie môžu porovnaním s informáciami, ktoré denne redakcie dostávajú zo zahraničných médií, prispieť k celkovej objektivite informácií o dianí v Sýrii. Pevne veríme, že naša ponuka neostane bez odozvy, že slovenské médiá majú záujem na objektívnom informovaní.“

Artur Bekmatov

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

demonštrácia, protest, trump,

V Bruseli pochodovalo proti Trumpovi 6-tisíc demonštrantov

24.05.2017 22:16

Proti návšteve prezidenta USA Donalda Trumpa v belgickom hlavnom meste Brusel protestovalo podľa informácií tamojšej polície okolo 6 000 ľudí.

súdna rada,

Rozhodnutie sudcov môže ovplyvniť jesenné voľby

24.05.2017 20:00

Výsledok, ktorý celú justíciu prekvapil. Zo súboja dvoch sudcovských organizácií vyšlo víťazne Združenie sudcov Slovenska, ktorého nominanti do Súdnej rady uspeli všetci.

úvo, méry, kubovič, táborská,

Na šéfovi ÚVO sa koaličná vláda nezhodla

24.05.2017 19:39

Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil.

ministerstvo obrany

Vojenské hodnosti udelené politikom preverujú

24.05.2017 18:48

Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 186082x
Priemerná čítanosť článkov: 3511x

Autor blogu

Kategórie