Založ si blog

Idem do Sýrie

Na pozvanie Národného zväzu sýrskych študentov sa ako zástupca SZM zúčastním stretnutia antiimperialistickej mládeže z 38 krajín konaného budúci týždeň v Sýrskom Damasku.

Súčasťou programu je návšteva rôznych sýrskych miest a lokalít, o ktorých kapitalistické mienkotvorné médiá informujú ako o územiach pod kontrolou povstalcov a odkiaľ denne prinášajú dezinformácie o protivládnom odboji a údajných masakroch zo strany vládnej moci.

V programe cesty je takisto aj účasť na stretnutí so študentmi sýrskych univerzít, kde budeme s delegátmi s ďalších krajín diskutovať so sýrskymi študentmi o živote študentov v krajine, o podmienkach štúdia, či o ich názoroch na súčasné dianie v arabskom svete.

V priebehu a po ukončení tejto spoločnej akcie antiimperialistickej mládeže sveta sa Vám na tomto mieste pokúsim priebežne prinášať aktuálne informácie o situácii v miestach môjho pobytu a o priebehu a výsledkoch rokovaní. Verím, že poskytnutím týchto informácií prispejem k rozšíreniu správ a informácií, ktoré prichádzajú zo Sýrie a vy budete mať tak ďalší zdroj, na základe ktorého si budete môcť utvoriť vlastný názor.

 

Vyššie uvedené informácie o mojej ceste SZM poskytlo aj všetkým mienkotvorným médiám na Slovensku a ponúklo im aj možnosť krátkodobej spolupráce v nasledujúcom znení:

 

„Touto cestou ponúkame slovenským médiám, ktoré majú záujem informovať svojich divákov, poslucháčov, či čitateľov naozaj objektívne, možnosť porovnania informácií. Sme presvedčení, že naše skúsenosti, poznatky a nadobudnuté informácie môžu porovnaním s informáciami, ktoré denne redakcie dostávajú zo zahraničných médií, prispieť k celkovej objektivite informácií o dianí v Sýrii. Pevne veríme, že naša ponuka neostane bez odozvy, že slovenské médiá majú záujem na objektívnom informovaní.“

Artur Bekmatov

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Rex Tillerson,

Americkí ministri mieria do Mexika 'žehliť' Trumpove spory

22.02.2017 21:39

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a minister pre vnútornú bezpečnosť John Kelly mieria na diplomatickú misiu do Mexika.

utečenci, loď

Neďaleko líbyjského pobrežia sa zrejme utopilo viac ako 100 migrantov

22.02.2017 21:18

Viac ako 100 migrantov prišlo o život, keď sa s nimi pri líbyjskom pobreží potopila loď.

Tureckí vojaci

Turecká armáda povolila vojačkám nosiť islamskú pokrývku hlavy

22.02.2017 20:09

Turecká armáda zmenila svoje predpisy a umožnila príslušníčkam ozbrojených síl nosiť pri výkone služby islamskú pokrývku hlavy.

matica

Video Matice o fašistickom štáte preverí prokurátor

22.02.2017 20:00

Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 182009x
Priemerná čítanosť článkov: 3434x

Autor blogu

Kategórie