Založ si blog

Dokedy budú médiá a politici pokrytcami?

Na konci februára tohto roku uverejnil denník SME správu  (samozrejme skopírovanú z tlačovej agentúry – 90% súčasnej slovenskej žurnalistiky sa obmedzuje len na CTRL+C a CTRL+V, ak ide o slovenskú agentúru. Ak ide o zahraničnú, tak nastupuje Google translator) s názvom PALESTÍNA SA OBRACIA PROTI ASSADOVI. Nadpis okamžite evokuje v čitateľovi, ktorý aspoň trochu pozná pomery v regióne (Sýria a Palestína majú nadštandardné vzťahy), že Palestína už ďalej nemieni byť silným spojencom Sýrie. Článok informoval o demonštrácii Palestínčanov na podporu sýrskej opozície v boji proti Assadovmu režimu. Počet účastníkov bol asi 500.

Na mieste je otázka, či demonštrácia s 500 ľuďmi môže byť dôkazom toho, že vláda mení svoju oficiálnu politiku alebo že sa mení verejná mienka.

Ak nie, prečo TASR vôbec uverejnila správu s takýmto nadpisom resp. prečo ju SME prebralo?

Ak áno, prečo sa slovenský čitateľ nedozvedel o proassadovskej demonštrácii v tureckej Antakii? 13.mája sa konala v Turecku demonštrácia na podporu prezidenta Assada. (Fotky si môžete pozrieť TU). V tom Turecku, ktorého vláda najotvorenejšie kritizuje režim v Sýrii a najaktívnejšie podporuje sýrsku opozíciu. Tejto demonštrácie sa zúčastnilo viac ako len 500 ľudí. Prečo naše médiá nepriniesli správu podobnú ako v prípade palestínskej demonštrácie? Nadpis typu TURECKO SA PRIKLÁŇA K ASSADOVI by bol pre takýto článok ideálny.

O pokrytectve politikov zase svedčia výroky staronového ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka na adresu diania v Sýrii na dnešnom rokovaní ministrov zahraničných vecí EÚ v Bruseli. Pán minister povedal, že:  “dôrazne odsudzujeme násilie v Sýrii, ktoré ženie krajinu na pokraj občianskej vojny”. A ďalej pokračoval slovami: “je naďalej potrebné stupňovať tlak na sýrske vedenie, podporiť opozíciu a vyhnúť sa ďalšej eskalácii napätia”. Správa je dostupná na stránke MZV SR

Potvrdil sa nám teda fakt, že nielen zahraniční politici, ale aj slovenská diplomacia zastáva názor, že sýrska opozícia je tvorená neozbrojenými aktivistami a všetky zverstvá pácha armáda. Preto máme čoraz dôraznejšie tlačiť na vládu v Damasku a zároveň čoraz otvorenejšie a aktívnejšie podporovať opozíciu. Tá bude garantom mieru, slobody a demokracie v krajine.  Tak ako opozícia v Líbyi. Pripomeniem, že v Líbyi bola nedávno udelená amnestia na vojnové zločiny povstalcov a prijatý zákon, ktorý zakazuje vyjadrovať sa kladne o Kaddáfího režime.

Zaujímalo by ma, koľko ešte budú ľudia tolerovať takýto prístup politikov a médií. Nie sme predsa natoľko hlúpi, aby sme nevideli ich pokrytectvo. Skôr úraduje naša ľahostajnosť. Ľahostajnosť spôsobená súčasným systémom, ktorý človeka núti byť egoista a zmýšľať individualisticky. Potom je samozrejmé, že si človek povie: „Sám predsa súčasný stav nezmením, tak nemá význam sa do niečoho púšťať“. Ak ale nezmeníme nič ako jednotlivci, čo sa tak začať organizovať?

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

demonštrácia, protest, trump,

V Bruseli pochodovalo proti Trumpovi 6-tisíc demonštrantov

24.05.2017 22:16

Proti návšteve prezidenta USA Donalda Trumpa v belgickom hlavnom meste Brusel protestovalo podľa informácií tamojšej polície okolo 6 000 ľudí.

súdna rada,

Rozhodnutie sudcov môže ovplyvniť jesenné voľby

24.05.2017 20:00

Výsledok, ktorý celú justíciu prekvapil. Zo súboja dvoch sudcovských organizácií vyšlo víťazne Združenie sudcov Slovenska, ktorého nominanti do Súdnej rady uspeli všetci.

úvo, méry, kubovič, táborská,

Na šéfovi ÚVO sa koaličná vláda nezhodla

24.05.2017 19:39

Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil.

ministerstvo obrany

Vojenské hodnosti udelené politikom preverujú

24.05.2017 18:48

Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 186106x
Priemerná čítanosť článkov: 3511x

Autor blogu

Kategórie