Založ si blog

Dokedy budú médiá a politici pokrytcami?

Na konci februára tohto roku uverejnil denník SME správu  (samozrejme skopírovanú z tlačovej agentúry – 90% súčasnej slovenskej žurnalistiky sa obmedzuje len na CTRL+C a CTRL+V, ak ide o slovenskú agentúru. Ak ide o zahraničnú, tak nastupuje Google translator) s názvom PALESTÍNA SA OBRACIA PROTI ASSADOVI. Nadpis okamžite evokuje v čitateľovi, ktorý aspoň trochu pozná pomery v regióne (Sýria a Palestína majú nadštandardné vzťahy), že Palestína už ďalej nemieni byť silným spojencom Sýrie. Článok informoval o demonštrácii Palestínčanov na podporu sýrskej opozície v boji proti Assadovmu režimu. Počet účastníkov bol asi 500.

Na mieste je otázka, či demonštrácia s 500 ľuďmi môže byť dôkazom toho, že vláda mení svoju oficiálnu politiku alebo že sa mení verejná mienka.

Ak nie, prečo TASR vôbec uverejnila správu s takýmto nadpisom resp. prečo ju SME prebralo?

Ak áno, prečo sa slovenský čitateľ nedozvedel o proassadovskej demonštrácii v tureckej Antakii? 13.mája sa konala v Turecku demonštrácia na podporu prezidenta Assada. (Fotky si môžete pozrieť TU). V tom Turecku, ktorého vláda najotvorenejšie kritizuje režim v Sýrii a najaktívnejšie podporuje sýrsku opozíciu. Tejto demonštrácie sa zúčastnilo viac ako len 500 ľudí. Prečo naše médiá nepriniesli správu podobnú ako v prípade palestínskej demonštrácie? Nadpis typu TURECKO SA PRIKLÁŇA K ASSADOVI by bol pre takýto článok ideálny.

O pokrytectve politikov zase svedčia výroky staronového ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka na adresu diania v Sýrii na dnešnom rokovaní ministrov zahraničných vecí EÚ v Bruseli. Pán minister povedal, že:  “dôrazne odsudzujeme násilie v Sýrii, ktoré ženie krajinu na pokraj občianskej vojny”. A ďalej pokračoval slovami: “je naďalej potrebné stupňovať tlak na sýrske vedenie, podporiť opozíciu a vyhnúť sa ďalšej eskalácii napätia”. Správa je dostupná na stránke MZV SR

Potvrdil sa nám teda fakt, že nielen zahraniční politici, ale aj slovenská diplomacia zastáva názor, že sýrska opozícia je tvorená neozbrojenými aktivistami a všetky zverstvá pácha armáda. Preto máme čoraz dôraznejšie tlačiť na vládu v Damasku a zároveň čoraz otvorenejšie a aktívnejšie podporovať opozíciu. Tá bude garantom mieru, slobody a demokracie v krajine.  Tak ako opozícia v Líbyi. Pripomeniem, že v Líbyi bola nedávno udelená amnestia na vojnové zločiny povstalcov a prijatý zákon, ktorý zakazuje vyjadrovať sa kladne o Kaddáfího režime.

Zaujímalo by ma, koľko ešte budú ľudia tolerovať takýto prístup politikov a médií. Nie sme predsa natoľko hlúpi, aby sme nevideli ich pokrytectvo. Skôr úraduje naša ľahostajnosť. Ľahostajnosť spôsobená súčasným systémom, ktorý človeka núti byť egoista a zmýšľať individualisticky. Potom je samozrejmé, že si človek povie: „Sám predsa súčasný stav nezmením, tak nemá význam sa do niečoho púšťať“. Ak ale nezmeníme nič ako jednotlivci, čo sa tak začať organizovať?

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Rex Tillerson,

Americkí ministri mieria do Mexika 'žehliť' Trumpove spory

22.02.2017 21:39

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a minister pre vnútornú bezpečnosť John Kelly mieria na diplomatickú misiu do Mexika.

utečenci, loď

Neďaleko líbyjského pobrežia sa zrejme utopilo viac ako 100 migrantov

22.02.2017 21:18

Viac ako 100 migrantov prišlo o život, keď sa s nimi pri líbyjskom pobreží potopila loď.

Tureckí vojaci

Turecká armáda povolila vojačkám nosiť islamskú pokrývku hlavy

22.02.2017 20:09

Turecká armáda zmenila svoje predpisy a umožnila príslušníčkam ozbrojených síl nosiť pri výkone služby islamskú pokrývku hlavy.

matica

Video Matice o fašistickom štáte preverí prokurátor

22.02.2017 20:00

Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 181976x
Priemerná čítanosť článkov: 3434x

Autor blogu

Kategórie