Založ si blog

Rád by som sa spýtal. . .

V čase keď Figeľ ako minister dopravy keď prepúšťal 5 000 železničiarov a šetril kde sa dalo, aj tam kde sa nedalo sa zástupcovia odborov, až na malé výnimky, nezmohli na nič iné, len na chápajúce prikyvovanie, nikam nevedúce rokovania a vykašľanie sa na kolegov strojvodcov počas ich štrajku.

Počas rokovaní s ministrom zradili tisíce železničiarov, ktorých zastupovali. O prácu stihlo prísť viac ako 3 000 z nich. Medializované zvýšenie miezd nenahradilo ani z polovice tú sumu, ktorú stratili počas predošlých rokov, kedy mzda klesala a už vôbec to nevykompenzovalo nárast cien za posledné mesiace.

Rád by som sa preto spýtal vtedajších predsedov rôznych odborových zväzov železníc, ako hodnotia svoje vtedajšie postoje dnes, keď vyšlo najavo, že riaditeľ železníc Pavel Krokavec, ktorý ich tak vehementne presviedčal, že peniaze nie sú, dostal odstupné 170 000 eur. To je suma, ktorú bežný železničiar celkovo zarobí za 40 rokov práce!

Zároveň by som sa rád spýtal vedenia SMERu, čo hodlá robiť s tým, že v štátnych podnikoch je možné, aby vrcholový menežment dostával tak nechutne vysoké odstupné. Využije SMER svoje dominantné postavenie a nastaví nejakú „hornú latku“ odstupného? Alebo to opäť využije len na pošpinenie opozície a o štyri roky sa dozvieme o nových zlatých padákoch, tentokrát nominantov SMERu?

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Donald Trump, Mike Pence, inaugurácia,

Trump a Pence navštívili Arlingtonský národný cintorín

19.01.2017 22:53

Novozvolený prezident USA Donald Trump a viceprezident Mike Pence položili veniec k Hrobke neznámych na Arlingtonskom národnom cintoríne v štáte Virgínia.

aj-kajdá, Irak, teroristi, Sýria,

Pri americkom nálete v Sýrii zahynul jeden z vodcov Al-Kajdy

19.01.2017 21:58

Veliteľ radikálov bol usmrtený pri nálete v provincii Idlib na severozápade krajiny.

summit, bezpečnostné opatrenia, policia,

Pri Piešťanoch sa zrazilo auto s autobusom, deväť zranených

19.01.2017 21:20

Pri čelnej zrážke autobusu a osobného auta v Trebaticiach v okrese Piešťany sa dve osoby ťažko zranili, ďalších sedem má ľahké zranenia.

Sídlo Úradu pre reguláciu sieťových odvetví

Prežije Holjenčík dusno okolo cien energií?

19.01.2017 20:00

Pod šéfom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefom Holjenčíkom sa zatriasla stolička.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 180411x
Priemerná čítanosť článkov: 3404x

Autor blogu

Kategórie