Založ si blog

Rád by som sa spýtal. . .

V čase keď Figeľ ako minister dopravy keď prepúšťal 5 000 železničiarov a šetril kde sa dalo, aj tam kde sa nedalo sa zástupcovia odborov, až na malé výnimky, nezmohli na nič iné, len na chápajúce prikyvovanie, nikam nevedúce rokovania a vykašľanie sa na kolegov strojvodcov počas ich štrajku.

Počas rokovaní s ministrom zradili tisíce železničiarov, ktorých zastupovali. O prácu stihlo prísť viac ako 3 000 z nich. Medializované zvýšenie miezd nenahradilo ani z polovice tú sumu, ktorú stratili počas predošlých rokov, kedy mzda klesala a už vôbec to nevykompenzovalo nárast cien za posledné mesiace.

Rád by som sa preto spýtal vtedajších predsedov rôznych odborových zväzov železníc, ako hodnotia svoje vtedajšie postoje dnes, keď vyšlo najavo, že riaditeľ železníc Pavel Krokavec, ktorý ich tak vehementne presviedčal, že peniaze nie sú, dostal odstupné 170 000 eur. To je suma, ktorú bežný železničiar celkovo zarobí za 40 rokov práce!

Zároveň by som sa rád spýtal vedenia SMERu, čo hodlá robiť s tým, že v štátnych podnikoch je možné, aby vrcholový menežment dostával tak nechutne vysoké odstupné. Využije SMER svoje dominantné postavenie a nastaví nejakú „hornú latku“ odstupného? Alebo to opäť využije len na pošpinenie opozície a o štyri roky sa dozvieme o nových zlatých padákoch, tentokrát nominantov SMERu?

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Gazprom

Nord Stream 2 je reálnejší. Polovicu plynovodu zaplatia západné firmy

25.04.2017 06:19

Na výstavbu plynovodu Nord Stream 2, ktorý obchádza Ukrajinu a Slovensko, sa našli peniaze. Polovicu nákladov zaplatia veľké západné firmy.

Marine Le Pen

Le Penová sa dočasne vzdala vedenia Národného frontu

24.04.2017 22:27

Francúzska prezidentská kandidátka a šéfka ultrapravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penová dočasne odstúpila z čela svojej strany. I

trump

Trump si pripomenul vyvražďovanie Arménov, slovo genocída nepoužil

24.04.2017 20:50

Zabíjanie Arménov osmanskými Turkami počas prvej svetovej vojny predstavuje jedno z najhorších masových zverstiev 20. storočia a "temnú kapitolu" v dejinách.

sady, ovocie, ovocné sady, jar, stromy, jarné mrazy, zmrznutá úroda,

Mrazivý apríl mení v sadoch pravidlá hry

24.04.2017 20:00

Nádej aj rozčarovanie sa zmocňujú ovocinárov a vinohradníkov, ktorí skúmajú v sadoch a viniciach škody na stromoch a kroch spôsobené minulotýždňovým mrazom.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 184981x
Priemerná čítanosť článkov: 3490x

Autor blogu

Kategórie