Založ si blog

Rád by som sa spýtal. . .

V čase keď Figeľ ako minister dopravy keď prepúšťal 5 000 železničiarov a šetril kde sa dalo, aj tam kde sa nedalo sa zástupcovia odborov, až na malé výnimky, nezmohli na nič iné, len na chápajúce prikyvovanie, nikam nevedúce rokovania a vykašľanie sa na kolegov strojvodcov počas ich štrajku.

Počas rokovaní s ministrom zradili tisíce železničiarov, ktorých zastupovali. O prácu stihlo prísť viac ako 3 000 z nich. Medializované zvýšenie miezd nenahradilo ani z polovice tú sumu, ktorú stratili počas predošlých rokov, kedy mzda klesala a už vôbec to nevykompenzovalo nárast cien za posledné mesiace.

Rád by som sa preto spýtal vtedajších predsedov rôznych odborových zväzov železníc, ako hodnotia svoje vtedajšie postoje dnes, keď vyšlo najavo, že riaditeľ železníc Pavel Krokavec, ktorý ich tak vehementne presviedčal, že peniaze nie sú, dostal odstupné 170 000 eur. To je suma, ktorú bežný železničiar celkovo zarobí za 40 rokov práce!

Zároveň by som sa rád spýtal vedenia SMERu, čo hodlá robiť s tým, že v štátnych podnikoch je možné, aby vrcholový menežment dostával tak nechutne vysoké odstupné. Využije SMER svoje dominantné postavenie a nastaví nejakú „hornú latku“ odstupného? Alebo to opäť využije len na pošpinenie opozície a o štyri roky sa dozvieme o nových zlatých padákoch, tentokrát nominantov SMERu?

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Rex Tillerson,

Americkí ministri mieria do Mexika 'žehliť' Trumpove spory

22.02.2017 21:39

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a minister pre vnútornú bezpečnosť John Kelly mieria na diplomatickú misiu do Mexika.

utečenci, loď

Neďaleko líbyjského pobrežia sa zrejme utopilo viac ako 100 migrantov

22.02.2017 21:18

Viac ako 100 migrantov prišlo o život, keď sa s nimi pri líbyjskom pobreží potopila loď.

Tureckí vojaci

Turecká armáda povolila vojačkám nosiť islamskú pokrývku hlavy

22.02.2017 20:09

Turecká armáda zmenila svoje predpisy a umožnila príslušníčkam ozbrojených síl nosiť pri výkone služby islamskú pokrývku hlavy.

matica

Video Matice o fašistickom štáte preverí prokurátor

22.02.2017 20:00

Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 182000x
Priemerná čítanosť článkov: 3434x

Autor blogu

Kategórie