Založ si blog

USA vytvorili zoznam krajín podporujúcich terorizmus, prečo v ňom nie sú?

Spojené štáty pred niekoľkými dňami vydali aktualizovaný zoznam krajín podporujúcich terorizmus. Sú v ňom len štyri krajiny: Kuba, Irán, Sudán a Sýria.

Nie je irónia, že ak za nezávislosť bojuje Južný Sudán je to jeho právo, no ak za nezávislosť bojujú Baskovia z ETA, je to terorizmus?

Nie je irónia, že ak za zmenu vedenia krajiny bojujú sýrski rebeli, je to boj za slobodu a demokraciu, no ak za zmenu bojuje FARC v Kolumbii, je to opäť terorizmus?

Ak Havana údajne (presne také údajne, ako keď Hussajn vlastnil zbrane hromadného ničenia) dodáva zbrane FARC je to podpora terorizmu. Ak Saudská Arábia dodáva zbrane Slobodnej sýrskej armáde je to v poriadku. Veď Castrovci nemajú v amerických bankách miliardy dolárov, tak ako saudskoarabský šejk a jeho rodina.

Pre mňa najväčšou iróniou zostáva fakt, že zoznam krajín podporujúcich terorizmus vytvára USA.

PS.  Do konca tohto roku chce Bolívia zakázať predaj Coca-Coly v krajine. Uvidíme, či sa budúci rok na tomto zozname nevyskytne aj ona 🙂

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Rex Tillerson,

Americkí ministri mieria do Mexika 'žehliť' Trumpove spory

22.02.2017 21:39

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a minister pre vnútornú bezpečnosť John Kelly mieria na diplomatickú misiu do Mexika.

utečenci, loď

Neďaleko líbyjského pobrežia sa zrejme utopilo viac ako 100 migrantov

22.02.2017 21:18

Viac ako 100 migrantov prišlo o život, keď sa s nimi pri líbyjskom pobreží potopila loď.

Tureckí vojaci

Turecká armáda povolila vojačkám nosiť islamskú pokrývku hlavy

22.02.2017 20:09

Turecká armáda zmenila svoje predpisy a umožnila príslušníčkam ozbrojených síl nosiť pri výkone služby islamskú pokrývku hlavy.

matica

Video Matice o fašistickom štáte preverí prokurátor

22.02.2017 20:00

Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 181998x
Priemerná čítanosť článkov: 3434x

Autor blogu

Kategórie