Založ si blog

USA vytvorili zoznam krajín podporujúcich terorizmus, prečo v ňom nie sú?

Spojené štáty pred niekoľkými dňami vydali aktualizovaný zoznam krajín podporujúcich terorizmus. Sú v ňom len štyri krajiny: Kuba, Irán, Sudán a Sýria.

Nie je irónia, že ak za nezávislosť bojuje Južný Sudán je to jeho právo, no ak za nezávislosť bojujú Baskovia z ETA, je to terorizmus?

Nie je irónia, že ak za zmenu vedenia krajiny bojujú sýrski rebeli, je to boj za slobodu a demokraciu, no ak za zmenu bojuje FARC v Kolumbii, je to opäť terorizmus?

Ak Havana údajne (presne také údajne, ako keď Hussajn vlastnil zbrane hromadného ničenia) dodáva zbrane FARC je to podpora terorizmu. Ak Saudská Arábia dodáva zbrane Slobodnej sýrskej armáde je to v poriadku. Veď Castrovci nemajú v amerických bankách miliardy dolárov, tak ako saudskoarabský šejk a jeho rodina.

Pre mňa najväčšou iróniou zostáva fakt, že zoznam krajín podporujúcich terorizmus vytvára USA.

PS.  Do konca tohto roku chce Bolívia zakázať predaj Coca-Coly v krajine. Uvidíme, či sa budúci rok na tomto zozname nevyskytne aj ona 🙂

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 183864x
Priemerná čítanosť článkov: 3469x

Autor blogu

Kategórie