Založ si blog

USA vytvorili zoznam krajín podporujúcich terorizmus, prečo v ňom nie sú?

Spojené štáty pred niekoľkými dňami vydali aktualizovaný zoznam krajín podporujúcich terorizmus. Sú v ňom len štyri krajiny: Kuba, Irán, Sudán a Sýria.

Nie je irónia, že ak za nezávislosť bojuje Južný Sudán je to jeho právo, no ak za nezávislosť bojujú Baskovia z ETA, je to terorizmus?

Nie je irónia, že ak za zmenu vedenia krajiny bojujú sýrski rebeli, je to boj za slobodu a demokraciu, no ak za zmenu bojuje FARC v Kolumbii, je to opäť terorizmus?

Ak Havana údajne (presne také údajne, ako keď Hussajn vlastnil zbrane hromadného ničenia) dodáva zbrane FARC je to podpora terorizmu. Ak Saudská Arábia dodáva zbrane Slobodnej sýrskej armáde je to v poriadku. Veď Castrovci nemajú v amerických bankách miliardy dolárov, tak ako saudskoarabský šejk a jeho rodina.

Pre mňa najväčšou iróniou zostáva fakt, že zoznam krajín podporujúcich terorizmus vytvára USA.

PS.  Do konca tohto roku chce Bolívia zakázať predaj Coca-Coly v krajine. Uvidíme, či sa budúci rok na tomto zozname nevyskytne aj ona 🙂

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

demonštrácia, protest, trump,

V Bruseli pochodovalo proti Trumpovi 6-tisíc demonštrantov

24.05.2017 22:16

Proti návšteve prezidenta USA Donalda Trumpa v belgickom hlavnom meste Brusel protestovalo podľa informácií tamojšej polície okolo 6 000 ľudí.

súdna rada,

Rozhodnutie sudcov môže ovplyvniť jesenné voľby

24.05.2017 20:00

Výsledok, ktorý celú justíciu prekvapil. Zo súboja dvoch sudcovských organizácií vyšlo víťazne Združenie sudcov Slovenska, ktorého nominanti do Súdnej rady uspeli všetci.

úvo, méry, kubovič, táborská,

Na šéfovi ÚVO sa koaličná vláda nezhodla

24.05.2017 19:39

Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil.

ministerstvo obrany

Vojenské hodnosti udelené politikom preverujú

24.05.2017 18:48

Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 186084x
Priemerná čítanosť článkov: 3511x

Autor blogu

Kategórie