Založ si blog

USA vytvorili zoznam krajín podporujúcich terorizmus, prečo v ňom nie sú?

Spojené štáty pred niekoľkými dňami vydali aktualizovaný zoznam krajín podporujúcich terorizmus. Sú v ňom len štyri krajiny: Kuba, Irán, Sudán a Sýria.

Nie je irónia, že ak za nezávislosť bojuje Južný Sudán je to jeho právo, no ak za nezávislosť bojujú Baskovia z ETA, je to terorizmus?

Nie je irónia, že ak za zmenu vedenia krajiny bojujú sýrski rebeli, je to boj za slobodu a demokraciu, no ak za zmenu bojuje FARC v Kolumbii, je to opäť terorizmus?

Ak Havana údajne (presne také údajne, ako keď Hussajn vlastnil zbrane hromadného ničenia) dodáva zbrane FARC je to podpora terorizmu. Ak Saudská Arábia dodáva zbrane Slobodnej sýrskej armáde je to v poriadku. Veď Castrovci nemajú v amerických bankách miliardy dolárov, tak ako saudskoarabský šejk a jeho rodina.

Pre mňa najväčšou iróniou zostáva fakt, že zoznam krajín podporujúcich terorizmus vytvára USA.

PS.  Do konca tohto roku chce Bolívia zakázať predaj Coca-Coly v krajine. Uvidíme, či sa budúci rok na tomto zozname nevyskytne aj ona 🙂

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Gazprom

Nord Stream 2 je reálnejší. Polovicu plynovodu zaplatia západné firmy

25.04.2017 06:19

Na výstavbu plynovodu Nord Stream 2, ktorý obchádza Ukrajinu a Slovensko, sa našli peniaze. Polovicu nákladov zaplatia veľké západné firmy.

Marine Le Pen

Le Penová sa dočasne vzdala vedenia Národného frontu

24.04.2017 22:27

Francúzska prezidentská kandidátka a šéfka ultrapravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penová dočasne odstúpila z čela svojej strany. I

trump

Trump si pripomenul vyvražďovanie Arménov, slovo genocída nepoužil

24.04.2017 20:50

Zabíjanie Arménov osmanskými Turkami počas prvej svetovej vojny predstavuje jedno z najhorších masových zverstiev 20. storočia a "temnú kapitolu" v dejinách.

sady, ovocie, ovocné sady, jar, stromy, jarné mrazy, zmrznutá úroda,

Mrazivý apríl mení v sadoch pravidlá hry

24.04.2017 20:00

Nádej aj rozčarovanie sa zmocňujú ovocinárov a vinohradníkov, ktorí skúmajú v sadoch a viniciach škody na stromoch a kroch spôsobené minulotýždňovým mrazom.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 184979x
Priemerná čítanosť článkov: 3490x

Autor blogu

Kategórie