Založ si blog

Múzeum zločinov kapitalizmu

Áno, čítate správne. Nie múzeum zločinov komunizmu, či fašizmu. Túto sobotu budeme požadovať otvorenie múzea zločinov kapitalizmu. Systému, ktorý priamo, ale aj nepriamo spôsoboval, spôsobuje a bude spôsobovať smrť, utrpenie a neľudskosť, a to všetko len pre  zabezpečenie blahobytu úzkej hŕstky vyvolených. Budeme požadovať ustanovenie inštitúcie, v ktorej sa naši občania budú môcť dozvedieť o zločinoch kapitalizmu nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Prečo?

Ako povedal Che Guevara: „Beštialita imperializmu, beštialita, ktorá nemá medze, ktorá nepozná národné hranice. Beštialita hitlerovej armády je ako beštialita USA, ako tá belgických výsadkárov, a tá francúzskych imperialistov v Alžírsku. Lebo základnou esenciou imperializmu je zmeniť ľudí v beštie. V divoké, krvilačné zvieratá odhodlané podrezávať, zabíjať, vraždiť a zničiť najmenšiu stopu obrazu revolucionára alebo partizána  v akomkoľvek režime, ktorý rozdupú pod svojimi čižmami, lebo bojuje za slobodu.“

Ani naša krajina neostala ušetrená týchto zločinov. Či sa jedná robotnícke vzbúr a štrajkov počas I. ČSR v Krompachoch, Košútoch, Močenku, Ružomberku, Bratislave, Hlohovci, Topoľčanoch, Vrábľoch, Košiciach, Pohorelej, Holíči… až po sociálne samovraždy, bezdomovectvo, chudobu, ktoré sú už neodmysliteľnou realitou pochmúrnej súčasnosti.

Príďte aj vy podporiť zhromaždenie za otvorenie múzea zločinov kapitalizmu. Bratislava, 30. Marca o 14ej hodine na Námestí slobody.

Teším sa na vašu účasť.

Artur Bekmatov

 


YouTube Direkt nolink


YouTube Direkt nolink

 

 

Svojich známych môžete pozvať aj pomocou facebookového eventu

 

 

 

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

demonštrácia, protest, trump,

V Bruseli pochodovalo proti Trumpovi 6-tisíc demonštrantov

24.05.2017 22:16

Proti návšteve prezidenta USA Donalda Trumpa v belgickom hlavnom meste Brusel protestovalo podľa informácií tamojšej polície okolo 6 000 ľudí.

súdna rada,

Rozhodnutie sudcov môže ovplyvniť jesenné voľby

24.05.2017 20:00

Výsledok, ktorý celú justíciu prekvapil. Zo súboja dvoch sudcovských organizácií vyšlo víťazne Združenie sudcov Slovenska, ktorého nominanti do Súdnej rady uspeli všetci.

úvo, méry, kubovič, táborská,

Na šéfovi ÚVO sa koaličná vláda nezhodla

24.05.2017 19:39

Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil.

ministerstvo obrany

Vojenské hodnosti udelené politikom preverujú

24.05.2017 18:48

Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 186114x
Priemerná čítanosť článkov: 3512x

Autor blogu

Kategórie