Založ si blog

Múzeum zločinov kapitalizmu

Áno, čítate správne. Nie múzeum zločinov komunizmu, či fašizmu. Túto sobotu budeme požadovať otvorenie múzea zločinov kapitalizmu. Systému, ktorý priamo, ale aj nepriamo spôsoboval, spôsobuje a bude spôsobovať smrť, utrpenie a neľudskosť, a to všetko len pre  zabezpečenie blahobytu úzkej hŕstky vyvolených. Budeme požadovať ustanovenie inštitúcie, v ktorej sa naši občania budú môcť dozvedieť o zločinoch kapitalizmu nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Prečo?

Ako povedal Che Guevara: „Beštialita imperializmu, beštialita, ktorá nemá medze, ktorá nepozná národné hranice. Beštialita hitlerovej armády je ako beštialita USA, ako tá belgických výsadkárov, a tá francúzskych imperialistov v Alžírsku. Lebo základnou esenciou imperializmu je zmeniť ľudí v beštie. V divoké, krvilačné zvieratá odhodlané podrezávať, zabíjať, vraždiť a zničiť najmenšiu stopu obrazu revolucionára alebo partizána  v akomkoľvek režime, ktorý rozdupú pod svojimi čižmami, lebo bojuje za slobodu.“

Ani naša krajina neostala ušetrená týchto zločinov. Či sa jedná robotnícke vzbúr a štrajkov počas I. ČSR v Krompachoch, Košútoch, Močenku, Ružomberku, Bratislave, Hlohovci, Topoľčanoch, Vrábľoch, Košiciach, Pohorelej, Holíči… až po sociálne samovraždy, bezdomovectvo, chudobu, ktoré sú už neodmysliteľnou realitou pochmúrnej súčasnosti.

Príďte aj vy podporiť zhromaždenie za otvorenie múzea zločinov kapitalizmu. Bratislava, 30. Marca o 14ej hodine na Námestí slobody.

Teším sa na vašu účasť.

Artur Bekmatov

 


YouTube Direkt nolink


YouTube Direkt nolink

 

 

Svojich známych môžete pozvať aj pomocou facebookového eventu

 

 

 

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Rex Tillerson,

Americkí ministri mieria do Mexika 'žehliť' Trumpove spory

22.02.2017 21:39

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a minister pre vnútornú bezpečnosť John Kelly mieria na diplomatickú misiu do Mexika.

utečenci, loď

Neďaleko líbyjského pobrežia sa zrejme utopilo viac ako 100 migrantov

22.02.2017 21:18

Viac ako 100 migrantov prišlo o život, keď sa s nimi pri líbyjskom pobreží potopila loď.

Tureckí vojaci

Turecká armáda povolila vojačkám nosiť islamskú pokrývku hlavy

22.02.2017 20:09

Turecká armáda zmenila svoje predpisy a umožnila príslušníčkam ozbrojených síl nosiť pri výkone služby islamskú pokrývku hlavy.

matica

Video Matice o fašistickom štáte preverí prokurátor

22.02.2017 20:00

Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 181982x
Priemerná čítanosť článkov: 3434x

Autor blogu

Kategórie