Založ si blog

Múzeum zločinov kapitalizmu

Áno, čítate správne. Nie múzeum zločinov komunizmu, či fašizmu. Túto sobotu budeme požadovať otvorenie múzea zločinov kapitalizmu. Systému, ktorý priamo, ale aj nepriamo spôsoboval, spôsobuje a bude spôsobovať smrť, utrpenie a neľudskosť, a to všetko len pre  zabezpečenie blahobytu úzkej hŕstky vyvolených. Budeme požadovať ustanovenie inštitúcie, v ktorej sa naši občania budú môcť dozvedieť o zločinoch kapitalizmu nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Prečo?

Ako povedal Che Guevara: „Beštialita imperializmu, beštialita, ktorá nemá medze, ktorá nepozná národné hranice. Beštialita hitlerovej armády je ako beštialita USA, ako tá belgických výsadkárov, a tá francúzskych imperialistov v Alžírsku. Lebo základnou esenciou imperializmu je zmeniť ľudí v beštie. V divoké, krvilačné zvieratá odhodlané podrezávať, zabíjať, vraždiť a zničiť najmenšiu stopu obrazu revolucionára alebo partizána  v akomkoľvek režime, ktorý rozdupú pod svojimi čižmami, lebo bojuje za slobodu.“

Ani naša krajina neostala ušetrená týchto zločinov. Či sa jedná robotnícke vzbúr a štrajkov počas I. ČSR v Krompachoch, Košútoch, Močenku, Ružomberku, Bratislave, Hlohovci, Topoľčanoch, Vrábľoch, Košiciach, Pohorelej, Holíči… až po sociálne samovraždy, bezdomovectvo, chudobu, ktoré sú už neodmysliteľnou realitou pochmúrnej súčasnosti.

Príďte aj vy podporiť zhromaždenie za otvorenie múzea zločinov kapitalizmu. Bratislava, 30. Marca o 14ej hodine na Námestí slobody.

Teším sa na vašu účasť.

Artur Bekmatov

 


YouTube Direkt nolink


YouTube Direkt nolink

 

 

Svojich známych môžete pozvať aj pomocou facebookového eventu

 

 

 

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Gazprom

Nord Stream 2 je reálnejší. Polovicu plynovodu zaplatia západné firmy

25.04.2017 06:19

Na výstavbu plynovodu Nord Stream 2, ktorý obchádza Ukrajinu a Slovensko, sa našli peniaze. Polovicu nákladov zaplatia veľké západné firmy.

Marine Le Pen

Le Penová sa dočasne vzdala vedenia Národného frontu

24.04.2017 22:27

Francúzska prezidentská kandidátka a šéfka ultrapravicového Národného frontu (FN) Marine Le Penová dočasne odstúpila z čela svojej strany. I

trump

Trump si pripomenul vyvražďovanie Arménov, slovo genocída nepoužil

24.04.2017 20:50

Zabíjanie Arménov osmanskými Turkami počas prvej svetovej vojny predstavuje jedno z najhorších masových zverstiev 20. storočia a "temnú kapitolu" v dejinách.

sady, ovocie, ovocné sady, jar, stromy, jarné mrazy, zmrznutá úroda,

Mrazivý apríl mení v sadoch pravidlá hry

24.04.2017 20:00

Nádej aj rozčarovanie sa zmocňujú ovocinárov a vinohradníkov, ktorí skúmajú v sadoch a viniciach škody na stromoch a kroch spôsobené minulotýždňovým mrazom.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 184955x
Priemerná čítanosť článkov: 3490x

Autor blogu

Kategórie