Založ si blog

Múzeum zločinov kapitalizmu

Áno, čítate správne. Nie múzeum zločinov komunizmu, či fašizmu. Túto sobotu budeme požadovať otvorenie múzea zločinov kapitalizmu. Systému, ktorý priamo, ale aj nepriamo spôsoboval, spôsobuje a bude spôsobovať smrť, utrpenie a neľudskosť, a to všetko len pre  zabezpečenie blahobytu úzkej hŕstky vyvolených. Budeme požadovať ustanovenie inštitúcie, v ktorej sa naši občania budú môcť dozvedieť o zločinoch kapitalizmu nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Prečo?

Ako povedal Che Guevara: „Beštialita imperializmu, beštialita, ktorá nemá medze, ktorá nepozná národné hranice. Beštialita hitlerovej armády je ako beštialita USA, ako tá belgických výsadkárov, a tá francúzskych imperialistov v Alžírsku. Lebo základnou esenciou imperializmu je zmeniť ľudí v beštie. V divoké, krvilačné zvieratá odhodlané podrezávať, zabíjať, vraždiť a zničiť najmenšiu stopu obrazu revolucionára alebo partizána  v akomkoľvek režime, ktorý rozdupú pod svojimi čižmami, lebo bojuje za slobodu.“

Ani naša krajina neostala ušetrená týchto zločinov. Či sa jedná robotnícke vzbúr a štrajkov počas I. ČSR v Krompachoch, Košútoch, Močenku, Ružomberku, Bratislave, Hlohovci, Topoľčanoch, Vrábľoch, Košiciach, Pohorelej, Holíči… až po sociálne samovraždy, bezdomovectvo, chudobu, ktoré sú už neodmysliteľnou realitou pochmúrnej súčasnosti.

Príďte aj vy podporiť zhromaždenie za otvorenie múzea zločinov kapitalizmu. Bratislava, 30. Marca o 14ej hodine na Námestí slobody.

Teším sa na vašu účasť.

Artur Bekmatov

 


YouTube Direkt nolink


YouTube Direkt nolink

 

 

Svojich známych môžete pozvať aj pomocou facebookového eventu

 

 

 

 

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 183893x
Priemerná čítanosť článkov: 3470x

Autor blogu

Kategórie