Založ si blog

Disidenti Západu: „Smer Východ! “

 

Predpokladám, že väčšina z Vás nemá na obdobie pred rokom 1989 negatívny názor v takej forme, ako súčasní politici a médiá. Určite sa vám stáva, tak ako mne, že sa dostanete s niekým do polemiky kedy sa žilo lepšie. Vy tvrdíte, že bolo bezplatné školstvo a zdravotníctvo, že každý mal prácu. Váš oponent kontruje radmi na banány, obmedzenosťou v cestovaní, emigráciami ľudí z Východu na Západ a… a teraz sa pristavme pri poslednom argumente.

Z nenávideného Východu sa stali ekonomické kolónie a zostali len ostrovčeky nádeje ako Kuba, Bolívia, Venezuela, Ekvádor…

Čuduj sa svete, práve sem mieria dnešní disidenti. Julien Assange, Austrálčan, ktorý založil portál Wikileaks, kde publikoval tajné dokumenty o vojnách v Afganistane a Iraku či depeše amerických konzulátov je momentálne na ambasáde ľavicového Ekvádoru vo Veľkej Británii. Tu sa skrýva už vyše roka. Ekvádorský prezident Correa mu udelil azyl, Assange však odcestovať nemôže. Ak by vyšiel mimo územia ambasády ocitol by sa na britskej pôde, kde by ho okamžite zatkli pre vykonštruované podozrenie zo znásilnenia vo Švédsku.

Najnovšie prebieha kauza Edwarda Snowdena, bývalého technika CIA, donedávna pracujúceho pre externú firmu spolupracujúcu s NSA (Národná bezpečnostná agentúra). Snowden v Hong-Kongu zverejnil novinárom z Guardianu informácie potvrdzujúce, že USA špehujú vlastných občanov prostredníctvom súkromných telekomunikačných firiem, a že odpočúvajú predstaviteľov EÚ, OSN aj Číny. Potom odletel do Moskvy, odkiaľ chcel pokračovať na Kubu alebo do Ekvádoru či Venezuely. Tu však uviazol, formálne musí byť na ekvádorskej pôde, aby bola jeho žiadosť o azyl zákonná. Snowden je tak už vyše mesiaca na moskovskom letisku Šeremetevo a zvažuje všetky možnosti. Najviac Kubu, Čínu, Bolíviu, Venezuelu. Iróniou však je, že do týchto krajín sa snaží utiecť Snowden – pravicový libertarián, zástanca voľného trhu a maximálnych slobôd.

Američania zúria. Aby Snowdena dostali alebo zlikvidovali sú odhodlaní spraviť aj nemožné. A to doslova. Ešte pred niekoľkými dňami bolo nepredstaviteľné, aby bolo prezidentské lietadlo nútené pristáť. USA zatlačili na svojich európskych spojencov (Španielsko a Rakúsko) a prinútili vo Viedni pristáť špeciál bolívijského prezidenta Eva Morálesa v presvedčení, že na palube pašuje Snowdena. Bol to omyl. Moráles sa vracal z konferencie z Moskvy.

Arogancia a drzosť Spojených štátov prekonala ďalšiu hranicu. Po páde východného bloku Amerika zhodila masku slobodnej krajiny a teraz vieme, že sloboda je v USA len sochou v New Yorku. Už nie je možné lákať disidentov na Západ. Tí dnešní pochádzajú práve zo Západu, no dokázali sa rýchlo zorientovať a zistiť, kde je sever. Na Východe.

Artur Bekmatov

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 183901x
Priemerná čítanosť článkov: 3470x

Autor blogu

Kategórie