Založ si blog

Disidenti Západu: „Smer Východ! “

 

Predpokladám, že väčšina z Vás nemá na obdobie pred rokom 1989 negatívny názor v takej forme, ako súčasní politici a médiá. Určite sa vám stáva, tak ako mne, že sa dostanete s niekým do polemiky kedy sa žilo lepšie. Vy tvrdíte, že bolo bezplatné školstvo a zdravotníctvo, že každý mal prácu. Váš oponent kontruje radmi na banány, obmedzenosťou v cestovaní, emigráciami ľudí z Východu na Západ a… a teraz sa pristavme pri poslednom argumente.

Z nenávideného Východu sa stali ekonomické kolónie a zostali len ostrovčeky nádeje ako Kuba, Bolívia, Venezuela, Ekvádor…

Čuduj sa svete, práve sem mieria dnešní disidenti. Julien Assange, Austrálčan, ktorý založil portál Wikileaks, kde publikoval tajné dokumenty o vojnách v Afganistane a Iraku či depeše amerických konzulátov je momentálne na ambasáde ľavicového Ekvádoru vo Veľkej Británii. Tu sa skrýva už vyše roka. Ekvádorský prezident Correa mu udelil azyl, Assange však odcestovať nemôže. Ak by vyšiel mimo územia ambasády ocitol by sa na britskej pôde, kde by ho okamžite zatkli pre vykonštruované podozrenie zo znásilnenia vo Švédsku.

Najnovšie prebieha kauza Edwarda Snowdena, bývalého technika CIA, donedávna pracujúceho pre externú firmu spolupracujúcu s NSA (Národná bezpečnostná agentúra). Snowden v Hong-Kongu zverejnil novinárom z Guardianu informácie potvrdzujúce, že USA špehujú vlastných občanov prostredníctvom súkromných telekomunikačných firiem, a že odpočúvajú predstaviteľov EÚ, OSN aj Číny. Potom odletel do Moskvy, odkiaľ chcel pokračovať na Kubu alebo do Ekvádoru či Venezuely. Tu však uviazol, formálne musí byť na ekvádorskej pôde, aby bola jeho žiadosť o azyl zákonná. Snowden je tak už vyše mesiaca na moskovskom letisku Šeremetevo a zvažuje všetky možnosti. Najviac Kubu, Čínu, Bolíviu, Venezuelu. Iróniou však je, že do týchto krajín sa snaží utiecť Snowden – pravicový libertarián, zástanca voľného trhu a maximálnych slobôd.

Američania zúria. Aby Snowdena dostali alebo zlikvidovali sú odhodlaní spraviť aj nemožné. A to doslova. Ešte pred niekoľkými dňami bolo nepredstaviteľné, aby bolo prezidentské lietadlo nútené pristáť. USA zatlačili na svojich európskych spojencov (Španielsko a Rakúsko) a prinútili vo Viedni pristáť špeciál bolívijského prezidenta Eva Morálesa v presvedčení, že na palube pašuje Snowdena. Bol to omyl. Moráles sa vracal z konferencie z Moskvy.

Arogancia a drzosť Spojených štátov prekonala ďalšiu hranicu. Po páde východného bloku Amerika zhodila masku slobodnej krajiny a teraz vieme, že sloboda je v USA len sochou v New Yorku. Už nie je možné lákať disidentov na Západ. Tí dnešní pochádzajú práve zo Západu, no dokázali sa rýchlo zorientovať a zistiť, kde je sever. Na Východe.

Artur Bekmatov

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

Rex Tillerson,

Americkí ministri mieria do Mexika 'žehliť' Trumpove spory

22.02.2017 21:39

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson a minister pre vnútornú bezpečnosť John Kelly mieria na diplomatickú misiu do Mexika.

utečenci, loď

Neďaleko líbyjského pobrežia sa zrejme utopilo viac ako 100 migrantov

22.02.2017 21:18

Viac ako 100 migrantov prišlo o život, keď sa s nimi pri líbyjskom pobreží potopila loď.

Tureckí vojaci

Turecká armáda povolila vojačkám nosiť islamskú pokrývku hlavy

22.02.2017 20:09

Turecká armáda zmenila svoje predpisy a umožnila príslušníčkam ozbrojených síl nosiť pri výkone služby islamskú pokrývku hlavy.

matica

Video Matice o fašistickom štáte preverí prokurátor

22.02.2017 20:00

Matica slovenská sa podľa historika Adama Hudeka každý rok pokúša nejakým spôsobom ospravedlňovať alebo oslavovať vojnový Slovenský štát.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 181973x
Priemerná čítanosť článkov: 3433x

Autor blogu

Kategórie