Založ si blog

Disidenti Západu: „Smer Východ! “

 

Predpokladám, že väčšina z Vás nemá na obdobie pred rokom 1989 negatívny názor v takej forme, ako súčasní politici a médiá. Určite sa vám stáva, tak ako mne, že sa dostanete s niekým do polemiky kedy sa žilo lepšie. Vy tvrdíte, že bolo bezplatné školstvo a zdravotníctvo, že každý mal prácu. Váš oponent kontruje radmi na banány, obmedzenosťou v cestovaní, emigráciami ľudí z Východu na Západ a… a teraz sa pristavme pri poslednom argumente.

Z nenávideného Východu sa stali ekonomické kolónie a zostali len ostrovčeky nádeje ako Kuba, Bolívia, Venezuela, Ekvádor…

Čuduj sa svete, práve sem mieria dnešní disidenti. Julien Assange, Austrálčan, ktorý založil portál Wikileaks, kde publikoval tajné dokumenty o vojnách v Afganistane a Iraku či depeše amerických konzulátov je momentálne na ambasáde ľavicového Ekvádoru vo Veľkej Británii. Tu sa skrýva už vyše roka. Ekvádorský prezident Correa mu udelil azyl, Assange však odcestovať nemôže. Ak by vyšiel mimo územia ambasády ocitol by sa na britskej pôde, kde by ho okamžite zatkli pre vykonštruované podozrenie zo znásilnenia vo Švédsku.

Najnovšie prebieha kauza Edwarda Snowdena, bývalého technika CIA, donedávna pracujúceho pre externú firmu spolupracujúcu s NSA (Národná bezpečnostná agentúra). Snowden v Hong-Kongu zverejnil novinárom z Guardianu informácie potvrdzujúce, že USA špehujú vlastných občanov prostredníctvom súkromných telekomunikačných firiem, a že odpočúvajú predstaviteľov EÚ, OSN aj Číny. Potom odletel do Moskvy, odkiaľ chcel pokračovať na Kubu alebo do Ekvádoru či Venezuely. Tu však uviazol, formálne musí byť na ekvádorskej pôde, aby bola jeho žiadosť o azyl zákonná. Snowden je tak už vyše mesiaca na moskovskom letisku Šeremetevo a zvažuje všetky možnosti. Najviac Kubu, Čínu, Bolíviu, Venezuelu. Iróniou však je, že do týchto krajín sa snaží utiecť Snowden – pravicový libertarián, zástanca voľného trhu a maximálnych slobôd.

Američania zúria. Aby Snowdena dostali alebo zlikvidovali sú odhodlaní spraviť aj nemožné. A to doslova. Ešte pred niekoľkými dňami bolo nepredstaviteľné, aby bolo prezidentské lietadlo nútené pristáť. USA zatlačili na svojich európskych spojencov (Španielsko a Rakúsko) a prinútili vo Viedni pristáť špeciál bolívijského prezidenta Eva Morálesa v presvedčení, že na palube pašuje Snowdena. Bol to omyl. Moráles sa vracal z konferencie z Moskvy.

Arogancia a drzosť Spojených štátov prekonala ďalšiu hranicu. Po páde východného bloku Amerika zhodila masku slobodnej krajiny a teraz vieme, že sloboda je v USA len sochou v New Yorku. Už nie je možné lákať disidentov na Západ. Tí dnešní pochádzajú práve zo Západu, no dokázali sa rýchlo zorientovať a zistiť, kde je sever. Na Východe.

Artur Bekmatov

Slovenskí presstitúti v službách propagandy

12.09.2014

Pravidelne čítajúc správy a komentáre v slovenských médiách vidím, že spolu so zvyšovaním napätia medzi Ruskom a Západom sa názorová pluralita v slovenských médiách prepadá stále hlbšie viac »

Karol Polák: „Socializmus má k demokracii bližšie ako kapitalizmus. “

16.06.2014

Jeho nezameniteľný barytón približoval divákom v Československu počas niekoľkých desaťročí stovky športových prenosov. Bol pri všetkých úspechoch športovcov ČSSR. Napriek tomu, že jeho viac »

Novinárska servilnosť a voľby na Ukrajine a v Sýrii

05.06.2014

Z dôb socializmu je známy taký vtip na manipulačné praktiky vtedajšej žurnalistiky: „ Sovietsky vodca L.I. Brežnev si na návšteve USA dá preteky v behu na 100m s americkým prezidentom Jimmym viac »

demonštrácia, protest, trump,

V Bruseli pochodovalo proti Trumpovi 6-tisíc demonštrantov

24.05.2017 22:16

Proti návšteve prezidenta USA Donalda Trumpa v belgickom hlavnom meste Brusel protestovalo podľa informácií tamojšej polície okolo 6 000 ľudí.

súdna rada,

Rozhodnutie sudcov môže ovplyvniť jesenné voľby

24.05.2017 20:00

Výsledok, ktorý celú justíciu prekvapil. Zo súboja dvoch sudcovských organizácií vyšlo víťazne Združenie sudcov Slovenska, ktorého nominanti do Súdnej rady uspeli všetci.

úvo, méry, kubovič, táborská,

Na šéfovi ÚVO sa koaličná vláda nezhodla

24.05.2017 19:39

Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil.

ministerstvo obrany

Vojenské hodnosti udelené politikom preverujú

24.05.2017 18:48

Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 186110x
Priemerná čítanosť článkov: 3512x

Autor blogu

Kategórie