Založ si blog

Za slušné Slovensko prišlo s hlúposťou roka

foto: pravda.sk

Hlúposť roka. Inak sa nedá nazvať najnovšia iniciatíva hnutia Za slušné Slovensko (ZSS). Šíria petíciu za odchod Roberta Fica a Roberta Kaliňáka. Z čela Smer-SD. Čítate dobre: petíciou chcú ovplyvniť vnútrostranícke pomery v Smere.

Viete, každá politická strana má svoje volené štruktúry – od tých najnižších cez regionálne až po celorepublikové. A o vedení rozhodujú delegáti zjazdu, snemu – nazýva sa to rôzne – v zásade ale ide o to, že členská základňa zvolí svojich zástupcov, ktorí zvolia vedenie. Na to sú stanovy organizácie. Fico s Kaliňákom sa nám nemusia páčiť, ale platí, že majú mandát členskej základne. A nikto iný nemá do toho čo kafrať. Pokiaľ nie je členom Smeru. ZSS si evidentne pletie verejné funkcie so straníckymi.

Je to niečo podobné, ako keby sa niekto snažil ovplyvniť vedenie mimovládky. Občianske združenie vedie Mišo, lebo získal 83% hlasov na sneme. Ale niekomu, kto nemá s týmto OZ nič spoločné, Mišo vadí, tak hŕŕŕ: odvoláme ho petíciou! To isté platí o súkromných firmách. Podľa logiky slušnoslovákov by sme my zase mohli spísať petíciu proti vedeniu Progresívneho Slovenska. Alebo proti pokladníkovi základnej organizácie Strany priateľov piva v Čakajovciach. Je v tom logika? Nie…

Ale aspoň vidíme, ako si ZSS predstavuje svet okolo seba: ako Hurvínek válku.

Pre hnutie Za slušné Slovensko mám však jeden odkaz: Ak vám skutočne išlo o definitívny koniec dua Fico – Kaliňák, mali ste na to šancu. No prepásli ste ju. V marci minulého roku, kedy boli predčasné voľby naspadnutie. Miesto toho ste ale pricupkali za prezidentom. A kalkulovali. A cieľ, pre ktorý ľudia mrzli na námestiach ste sprosto predali, otočili, odvolali protesty aj požiadavku predčasných volieb. Za čo? Za čas, ktorý potreboval Kiska na rozbeh svojej strany.

Mladí komunisti bojujú ďalej!

26.06.2019

V sobotu mal Front ľavicovej mládeže svoj zjazd v Nitre. Som rád, že napriek podmienkam, v ktorých komunisti a celkovo radikálna ľavica momentálne fungujú, je FĽM v dobrej kondícii. Postupne viac »

9 miliónov eur zo Slovenska na odstrašovanie Ruska

21.06.2019

[caption id="" align="alignleft" width="301"] foto: pravda.sk[/caption] Parlament vo štvrtok odhlasoval predĺženie misie slovenských vojakov v Pobaltí. Na ďalší rok. Potvrdzuje sa tak to, čo sme viac »

Pozrite si astronomický účet za konferenciu GLOBSEC. Väčšinu výdavkov zaplatí štát

08.06.2019

[caption id="" align="alignleft" width="249"] foto: pravda.sk[/caption] Finálny účet za trojdňovú konferenciu GLOBSEC presiahol 900 000 eur. V minulosti boli pritom podobne drahé konferencie kritizované viac »

vrp, pokladnica, blok, účet, bloček, registračná pokladnica

Kontrolujú prvé eKasy, padajú prvé pokuty

17.07.2019 14:39

Finančná správa sa pustila do kontroly zavádzania systému eKasa. V predchádzajúcich dňoch uskutočnila prvých 400 kontrol

námestie snp, námestie nežnej revolúcie, stará tržnica, bratislava

Protifašistickí bojovníci nesúhlasia s návrhom premenovať časť Námestia SNP

17.07.2019 14:02

Premenovať by sa podľa nich mala iná dôstojná verejná plocha.

arriva, nitra, autobus

Odborári v spoločnosti Arriva Nitra vyhlásili štrajkovú pohotovosť

17.07.2019 13:52

Zástupcovia zamestnancov a zamestnávateľa spoločnosti Arriva Nitra sa od začiatku roka nedohodli na navýšení miezd vodičov autobusov.

Jana Cigániková, SaS, poslankyňa, NR SR

SaS chce spojiť hlasovanie o stratifikácii s vyslovením dôvery vláde

17.07.2019 13:14

Stratifikáciu predloží Kalavská vláde na rokovanie na jej najbližšom stretnutí 21. augusta.

Artur Bekmatov

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 69601x
Priemerná čítanosť článkov: 4972x

Autor blogu

Kategórie